Tapusu olmayıp hazineye geçen ev ve arsalar hakkında Büyükşehir Belediyesinin Muhtarlığımıza ve Derneğimize göndermiş olduğu yazı aşağıda yayınlanmıştır. Tüm köylülerimize duyurulur.

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Anasayfa arrow İsmail Detseli Köşe yazısı arrow Son Haberler arrow Çeşmelerin Açılış Töreni
Çeşmelerin Açılış Töreni Yazdır E-posta

 

 

Geçen yıldan beri köyümüzün ileri gelen büyüklerinin çabası ve büyük bir özverili çalışma ile gerçekleştirilen 18-20 km re kadar uzaklıktaki suyu bol dağlarımızdan bir yudum suya hasret olan kurak tarla ve arazilerimize su getirilerek körkuyu boğazı ve döşeme başlarına yapılmış olan çeşmelerini açılış töreni

işte bu gün yani 19 Mayıs bayramı ile bizim suya kavuşan arazimizin bayramını İzmir, İstanbul, Ankara, Konya ve diğer komşu köylerimizden ve kendi köyümüzden davet edilen misafirlerin büyük bir teveccüh göstererek araçları ile bu arazimize kadar gelip davetimize icabet ederek köylülerimizi, onurlandırmaları çok gurur verici idi. Bu arada İl Genel meclisi başkanımız ve üye arkadaşlarımız AKP meram ilçe teşkilatı başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, meram ziraat odası başkanımız Konya orman bölge müdürümüz ve kaymakamlık köylere hizmet götürme birliğinden değerli dostlar koski müdürlüğünden katılan arkadaşlarımız ve daha isimlerini sayamadığım kardeşlerimiz bizlerle bu açılışbayramını birlikte geçirmelerinden büyük mutluluk duyduk hepsinden Allah razıolsun. Bu arada bunca güzelliğin yanında Dorbaların Mustafa ağabeyimizin eşi Hatice ablamızın vefatı ve Konya da Talat Akpınar kardeşimizin oğlunun vefatımutlaka üzücü oldu bu kardeşlerimize yüce Allahtan rahmet kederli ailelerine de başsağlığı dileriz mekanları cennet olsun. Günün önemli olayı ise davette yenmekler yenip hasretlikler giderilip köylülerimizin kucaklamasının güzellik tezahüründen sonra cenazemizi de defnedip geldik. Ardından ikindi namazısonrası bardaktan boşanırcasına yağan yağmur Allah’ü Zülcelalin böyle kaynaşmaya sılayı rahim yapmaya ne denli hoş baktığının bir tezahürü olarak yansıyordu insanlar üzerine Yüce Allah bu işte önder olanlara emeği geçenlere maddi manevi katkı yapanlardan razı ve hoşnut olsun.
 
< Önceki   Sonraki >
Advertisement