Yazarımız İsmail Detseli'nin Memleket Gazetesi 30 Eylül 2013 tarihli köşe yazısı
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

İstatistikler

Üyeler: 236
Haberler: 262
Web Linkleri: 7
Ziyaretçiler: 1325805465
Şuanda 5 misafir bağlı
Anasayfa
Köyümüze Ziyaret Yazdır E-posta

İnanç turizmi açısından çok önemli bir potansiyele sahip olan Köyümüzün turizmde hak ettiği yeri alabilmesi için Meram Belediyesi tarafından bölgeye gezi düzenlendi.

Geziye AK Parti Konya Milletvekilleri Dr. Mustafa Baloğlu, Mustafa Kabakcı, Kerim Özkul, Gülay Samancı ve Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Muharrem Candan, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, AK Parti Meram İlçe Başkanı Ulvi Bezirci ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Kilistra (Gökyurt) Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Lütfi Karacan, Dernek yönetim kurulu üyelerimiz İbrahim Saatçi ve Ahmet Ziya Gündüz katıldı.

Kilistra Antik Kenti gezisinin çok yararlı olduğunu vurgulayan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı da; "Meram Belediyesi'nin organizesiyle Meram ilçesine bağlı Kilistra adlı eski yerleşim yerini ziyaret ettik. Burayı görüp hayran olmamak mümkün değil. İnsanoğlunun o imkansızlıklar içinde ne tür güzellikler ortaya çıkardığını gördük. Ama gün boyu gezdiğimiz yerler buranın sahip olduğu değerlerin yüzde 30'u. Konya'ya 45 kilometre mesafede bulunan bu güzelliğin dünya tarafından biliniyor olmaması Konya için ciddi bir kayıp. Konya şu anda turizmde 2.5 milyon gibi bir sayıya ulaştı. Hedefimiz 5 milyon turist. Bu hedefe ulaşırken ‘Kilistra’ olmazsa olmaz bir mekan. Onun için Konya; siyasetiyle, yerel idarecileriyle ve mülki idaresiyle bir an önce Kilistra'ya sahip çıkmalı. İnsanlık mirasını dünyanın görebileceği bir hale getirmemiz lazım. Bunu borç olarak görüyorum." diye konuştu.

 

 

 

 

 

 
< Önceki   Sonraki >
Advertisement