İnanç turizmi açısından çok önemli bir potansiyele sahip olan Köyümüzün turizmde hak ettiği yeri alabilmesi için Meram Belediyesi tarafından bölgeye gezi düzenlendi.

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

İstatistikler

Üyeler: 236
Haberler: 262
Web Linkleri: 7
Ziyaretçiler: 1325804961
Anasayfa
Bayramlaşma Yazdır E-posta
Derneğimizin ilkini gerçekleştirdiği bayramlaşma töreninde buluştuk.

Konya Kilistra (Gökyurt) Kültür ve Turizm derneği kurban bayramının üçüncü günü köylüleri ile bayramlaşma düzenledi. Konya’da kadınlar pazarı (melike hatun çarşısı) olarak bilinen yerin yanındaki Karatay belediyesi Aziziye kültür merkezinde gerçekleştirilen törene köylülerimiz eşleri ve çocukları ile katılarak hem tanıştılar hem de hasret giderdiler. Ayrıca köyden Muhtarımız Ahmet Kuloğlu ile beraber köyden gelen bir grup köylümüz de törene katıldılar.

Perşembe günü saat 16-30 başlayan tören Yönetim kurulu üyesi Salih Doğru’nun kuranı kerim tilaveti ile başladı daha sonra kısa bir konuşma yapan dernek başkanı Lütfi Karacan katılımcıların bayramlarını kutlayıp yönetime geldiğimizden beri yapılan faaliyetleri anlattı. Ardından derneğimizin toplantısını şereflendiren İstanbul Derneği eski başkanı şimdi yönetim kurulu üyesi Eyüp Cığal Konya dernek üyesi Ahmet ziya Gündüz Mustafa Karaağaç ve Salih doğru da kısa konuşmalar ile köyümüzün değerinin ölçülemez olduğunu ancak köylülerimizin bu gibi toplantılara soğuk kaldığını bahisle sitem ettiler. Daha sonra katılımcılarında görüşleri sorularak karşılıklı istişareler yapıldı gelecekte ne gibi işler yapılması konusu dile getirildi ve tatlı bir atmosferde geçen tören sevgi saygı çerçevesinde saat 18-30 da sona erdi.

 

Haber ve fotoğraflar İsmail DETSELİ

 

 

 

 

 

 
< Önceki   Sonraki >
Advertisement