Yazarımız İsmail Detseli'nin Memleket Gazetesi 30 Eylül 2013 tarihli köşe yazısı
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

İstatistikler

Üyeler: 236
Haberler: 262
Web Linkleri: 7
Ziyaretçiler: 1325804832
Kilistra Tarihi

Kilistra TarihiKitap: Kilistra (Gökyurt Köyü) Tarihi
Yazar: Abdurrahman Karaağaç

Köylülerimizden Abdurrahman Karaağaç Hocamı'zın yazdığı Kilistra Tarihi kitabı Tebeşir yayınları tarafından basılmaya başlandı.

Devamını oku...
 
Telefonu olmayan köyde…
Şair ve Yazarımız İsmail Detseli’nin memleket gazetesinde köyümüz hakkındaki köşe yazısı
Devamını oku...
 
Çanakkale Şehitlerine Mevlit Okutuldu
Derneğimiz tarafından gerçekleştirilen bir organizasyonla 15 Mart 2013 Cuma günü Köy cuma camisinde Çanakkale şehitlerimiz ve tüm geçmişlerimiz için Mevlit okutuldu.
Devamını oku...
 
Dernek Yönetimimiz Ziyaretlere devam ediyor
Derneğimize Yeni seçilen yönetim kurulu başkan ve üyeleri daha önce olduğu gibi kritik makamları ziyeret etmeye devam ediyor.
Devamını oku...
 
Yeni yönetim Kilistra Köyü'nde köylülerimizle buluştu
Kilistra (Gökyurt) Kültür ve Turizm Derneği yönetim kurulu köylümüzle istişarede bulunmak üzere Köy Muhtarlığında toplantı yaptı.
Devamını oku...
 
Yeni yönetimimiz Meram Belediye Başkanlığını ziyaret etti
Kilistra (Gökyurt) Kültür ve Turizm Derneği yönetim kurulumuz Merma Belediyesi Başkanı Sayın Serdar Kalaycı'yı makamında ziyaret etti.
Devamını oku...
 
Yeni yönetimimiz Meram Kaymakamlığını ziyaret etti
Kilistra (Gökyurt) Kültür ve Turizm Derneği yönetim kurulu Meram Kaymakamımız Sayın İrfan Kenanoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Devamını oku...
 
Yeni yönetim İl Genel Meclisi Başkanını ziyaret etti
Derneğimizin yeni yönetim kurulu Konya İl Genel Meclis Başkanı Sayın Ali Selvi'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette köyümüzün sorunları Sayın Başkanımıza iletildi.
Devamını oku...
 
Konya Derneğinde yeni dönem

Kilistra (Gökyurt) Kültür ve Turizm Derneği - Konya  Yapılan genel kurulda derneğin yeni yönetimi belirlendi. Yeni seçilen yönetim şöyle:

Devamını oku...
 
Miraç Kandili'niz mübarek olsun
İsrâ ve Miraç, Sevgili Peygamberimizin (sa) insanlığı İslâm’a davet sürecinin en zor yıllarında bir gece Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksâ’ya, oradan da zaman ve mekânın sahibi Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı pek çok ilahî hikmet ve bereketi içinde barındıran manevî bir yolculuktur. Bu kutlu yolculuk, İsrâ suresinin ilk ayetlerinde şöyle dile getirilmektedir: “Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz o, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.”
Devamını oku...
 
Regaip Kandiliniz mübarek olsun

Receb-i şerifin ilk Cuma gecesi Regaib gecesidir. Her Cuma gecesi kıymetlidir. Bu iki kıymetli gece bir araya gelince, bu gecenin kıymeti daha da artmaktadır. Allahü teâlâ, bu gecede, mümin kullarına, ragibetler, yani ihsanlar, ikramlar yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua red olunmaz ve namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir.2012 Regaip Kandilini 24 Mayıs Perşembeyi Cuma'ya bağlayan gecede idrak edeceğiz. Kandiliniz mübarek olsun

 
Mevlid Kandiliniz mübarek olsun
Yüce Yaratıcı’nın Kuran-ı Kerim’de “yüce bir ahlak üzere” olduğunu belirttiği ve tüm insanlara rahmet elçisi olarak gönderdiği, peygamberlik zincirinin son halkası olan Sevgili Peygamberimiz (sav)’in hicri takvime göre doğumu vesilesiyle kutlayageldiğimiz Mevlid Kandili’niz mübarek olsun.
Devamını oku...
 
İki hatıra
28 Şubat 2011 Pazartesi
Memleket Gazetesi

Komşu köylerimizde yaşadığım iki hatırayı nakledeceğim.

1970’in ilk yıllarında bu komşumuz Evliyatekke köyüne çok yakın olan kendi köyüm Gilisıra’da köylülerimin ve köy ihtiyar heyetinin aşırı ısrarı üzerine Muhtarlık emrinde köy katibi olarak görev almıştım.

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 22 - 42 of 115
Advertisement