Köyümüzün Araştırmacı Yazar ve Şairi Sayın İsmail Detseli' nin araştırma ve derlemesi ile muhtelif savaşlarda şehit düşmüş hemşerilerimiz aşağıdadır. Bu konuda ilave bilgi vermek isteyen İsmail Detseli ile irtibat kurabilir.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

İstatistikler

Üyeler: 236
Haberler: 262
Web Linkleri: 7
Ziyaretçiler: 1325804805
Şuanda 1 misafir bağlı
Vefaat Haberi
 

Köylümüz Ali Baloğlu (Bittigilin Ali) 02-03-2009 günü vefat etmiştir. Cenazesi ikindi namazını müteakip üçler mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

 
Gilistra da Ahır Damları

"Adamlar sanki inadına zevk için odun çalmaya gelirler bunu da kendilerince bir hüner sayarlardı. Ve bu kavga-dövüşlerin ardı arkası hiç kesilmezdi..."
İsmail DETSELİ den Yakın Tarihten Anılar bölümümüz yayına başlamıştır.

Devamını oku...
 
Bayram Mesajı

Kurban Bayramınızı en içten duygularla kutlar yaşam boyu sağlıklar dilerim                                     

                                                YÖNETİM KURULU ADINA  
                                                                B Ş K 
                                                   Ragıp  K A D I O Ğ L U

 
Köy Sevgisi
Sayın İsmail Detseli'nin kaleminden, köyümüzün lehçesinden de güzel örnekler bulunan, hasret dolu bir şiir. Sayın Detseli'ye teşekkür ediyor kalemine sağlık diyoruz. Şiiri bu linki tıklatarak okuyabilirsiniz.
 
Vefat...

Köyümüzden Süleyman Güney (Kıbrıslılaın Süleyman) vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm köylümüze başsağlığı dileriz.

Kilistra (Gökyurt) Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu

 
Kilistra Konya Turizmine kazandırılmalıdır

Konya Postası gazetesi yazarı İlker Mete Mimiroğlu'nun 18 Ağustos 2008 tarihli gazetede yayınlanan makalesini buradan okuyabilirsiniz. Yazara köyümüzle ilgili yaptığı çalışmalardan ve hassasiyetinden dolayı teşekkür ederiz.

Bugünkü bölümümüzde de, İlker Mete Mimiroğlu’nın, “ Günümüze ulaşabilen bir Ortaçağ kenti” makalesine kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Devamını oku...
 
Kayıp Cennet Kilistra
Haberk.com haber sitesinin değerli yazarı Sayın Mustafa Ekmekçioğlu'nın Kayıp Cennet Kilistra adlı köşe yazısını burada yayınlıyoruz.
Devamını oku...
 
Memleket Gazetesi'nden

Sayın İsmail Detseli'nin Memleket Gazetesi'nde çıkan yazısı. Orjinali için bu linki tıklayabilir veya buradan okumaya devam edebilirsiniz.

Secde eden kavak ve Allıpınar efsanesi

Eskiden köylerin en belirgin noktalarıydı çeşmeler… Şimdi her evin bir çeşmesi, bir pınarı var… Var ama her evden bir efsane çıkmaz..
15 Nisan 2008 / 10:35

İsmail DETSELİ

Devamını oku...
 
Vefaat Haberi
Köyümüzden Zeybek Hazimi (Hazim Ertüzün) 11 Nisan Cuma günü vefat etmitir. Cenazesi Cuma namazından sonra köyümüzde toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm köylümüze başsağlığı dileriz.
 
Vefaat Haberi

Tekkeli Osman Demir (Çavuş Osmanı) 19-Mart-2008 Çarşamba günü vefat etmiştir. Akşam namazı sırasında defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm hemşehrilerimize başsağlığı dileriz.

 
Kandil Mesajı
Tüm Müslümanların ve hemşehrilerimizin Mevlid Kandilini kutlar İslam alemine ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dileriz.
 
Beğboyra Masalı
Yine köyümüzde eskiden anlatılan, şimdilerde yavaş yavaş unutulan bir masalımız daha.. Bir beyin oğlu olan Beğboyra (yeni dilde Beyböri)'nın başından geçenlerin anlatıldığı masalımızı İsmail Detseli Bey'in değerli uğraşları sonucu sizlere sunuyoruz. Masala ulaşmak için Hikaye ve Masallar menüsünden veya bu linke tılayarak ulaşabilirsiniz.
 
İstanbul'dan Haberler


2008 YILI OLAGAN GENEL KURULU TOPLANTISI 17/2/2008 PAZAR GÜNÜ SAAT 13,00 DE DERNEK MERKEZİ (YAYLA GÜZİDE HANIM SOKAK GÜZİDE AP.No.18/A BAHÇELİEVLER / İST. ADRESİNDEDİR. 
 
İSTANBULDAKİ TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİN GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILIP YENİ YÖNETİM KURULU ve ORGANLARINI SEÇMELERİNİ KURUCU BAŞKAN OLARAK RİCA EDİYORUM.(Dernegimizin yaşaması için bu gereklidir.) 
LÜTFEN HERKEZ YANINDA BİRİNİ GETİRSİN 

 Hasan ATEŞCİ 
  İst.Dern.Başk.

 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 64 - 84 of 115
Advertisement