Dernek Hesabı

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Giriş Formu


Parolamı unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

İstatistikler

Üyeler: 2795
Haberler: 230
Web Linkleri: 7
Ziyaretçiler: 404812708
Şuanda 1 misafir bağlı
Anasayfa
Görkemli Şölen Yazdır E-posta
Tüm köylülerimizin katkılarıyla düzenlenen 11. Geleneksel Kültür ve Turizm şöleni yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

 

 

11. si düzenlenen Geleneksel Gökyurt Kültür ve Turizm Şöleni 24.06.2007 Pazar günü yoğun bir katılımla yapıldı. Şölende davetlilere geleneksel Konya düğün pilavı ikram edildi. Konya Türk Tasavvuf Müziği ve Sema topluluğu tarafından davetlilere Türk tasavvuf müziği ve sema gösterisi sunuldu. Özellikle sema gösterisi davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Yöresel sanatçı Ahmet Özdemir (Kör Ahmet) hem dinletti hem de güldürdü. Şölenin spikerliğini yapan Halit Azam Özemiş'in okuduğu Sakarya şiiri büyük alkış aldı.

Şölene yoğun protokol ilgisinin olması dikkat çekti. Meram Kaymakamımızın yanı sıra, Meram Belediye Başkanımız, Ak Parti Konya Milletvekilimiz, Cumhuriyet Halk Partisinden davetliler, Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP) den davetliler, Jandarma Bölük Komutanımız, SSK Konya Müdürü Muhsin Ertekin, çeşitli kurum ve kuruluşların değerli yöneticileri Şölenimizin konuklarıydılar.

Daha sonra Dernek başkanımız Ragıp Kadıoğlu, Meram İlçe Belediye Başkanımız Refik Tuzcuoğlu, Meram Kaymakamımız Turgut Çelenkoğlu, Ak Parti Konya Milletvekili Hasan Angı kısa süreli birer konuşma yaptılar.

Her ne kadar aşırı sıcakların olumsuz etkisi olsa da, uçurtmalar uçuruldu, yemekler yendi, çaylar içildi ve en önemlisi şölende birbirlerini uzun süredir görmeyenler akrabaları ile hasret giderdi, birlik beraberlik ve kaynaşmanın hasret gidermenin verdiği mutlulukla şölenden ayrıldılar.

Kilistra (Gökyurt) Kültür ve Turizm Derneği olarak şenliğe katılan, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen tüm köylülerimize teşekkür ediyoruz.

Şölen fotoğrafları için burayı tıklayınız

Şölen videosu ise teknik işlemlerin bitmesinden hemen sonra, çok yakında yayınlanacaktır.

 
Sonraki >
Advertisement